MAJ 2015/2016

----------------  

WOJEWÓDZKI TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE "BEZPIECZNE WAKACJE Z LUPO 2016" - 30.05.2016

    W dniu 30 maja 2016r uczennice Izabela Nawrot i Patrycja Pacukiwicz reprezentowały Szkołę Podstawową w Lginiu w XVII edycji Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn.” Bezpieczne wakacje z LUPO 2016”. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji we Wschowie.

----------------  

DZIEŃ MATKI W PRZEDSZKOLU

 

----------------  

GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT - 20.05.2016r.

    20 maja 2016r na boisku Orlik  odbył się gminny turniej piłki nożnej dziewcząt szkół podstawowych. Drużyna nasza w składzie: Dominika Nawrot, Izabela Nawrot, Daria Mocek, Aleksandra Urbańska, Wiktoria Przydróżna, Patrycja Pacukiewicz  zajęła II miejsce. Drużyna przegrała 0:2  z SP  Konradowo i wygrała   3:0  z SP 1 Wschowa. 

----------------  

KONKURS POETYCKI "NIE PISZ DO SZUFLADY" - 20.05.2016r. 

    20 maja 2016 r. w Gimnazjum nr 2 we Wschowie odbyło się spotkanie uczestników konkursu poetyckiego " Nie pisz do szuflady". Naszą szkołę reprezentowali szóstoklasiści, którzy wysłali na konkurs swoje wiersze. Byli to: Daria Mocek, Dominika Nawrot, Izabela Nawrot, Aleksandra Urbańska i Dawid Mocek. Najpierw uczniowie wzięli udział w warsztatach poetyckich p. h. " Wszystko jest poezja" prowadzonych przez organizatorkę konkursu, nauczycielkę języka polskiego w gimnazjum, P. Edytę Rycerz- Kaczor, podczas których m. in. czytali swoje wiersze. Kolejnym punktem było długo oczekiwane przez wszystkich ogłoszenie wyników. Zwyciężczynią tegorocznego konkursu została nasza uczennica- Daria Mocek, a Iza, Ola i Dawid otrzymali wyróżnienia. Szkolnym koordynatorem konkursu była p. Beata Sawicka. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za reprezentowanie szkoły, a nagrodzonym gratulujemy. 

----------------  

KONCERT - 17.05.2016

----------------  

KONKURS FOTOGRAFICZNY - 11.05.2016r.

    11 maja 2016 roku został rozstrzygnięty Konkurs Fotograficzny zorganizowany przez Bibliotekę przy Szkole Podstawowej nr 2 we Wschowie. Uczennica naszej szkoły Dominika Nawrot zdobyła wyróżnienie. 

----------------  

WYCIECZKA KLAS IV - VI - 09.05.2016r. 

----------------  

DYSKOTEKA SZKOLNA - 05.05.2016r. 

----------------  

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

    Z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Szkole Podstawowej w Lginiu odbył się konkurs wiedzy o Polsce, który przebiegał w dwóch kategoriach: kl. I-III i IV-VI. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące historii i geografii naszego kraju, rozwiązywali krzyżówkę, kolorowali symbole narodowe i podpisywali miasta, góry, rzeki na konturowej mapie Polski. Konkurs pokazał, że uczniowie naszej szkoły posiadają wiele wiadomości na temat naszej Ojczyzny. 

 

----------------