MARZEC 2015/2016

----------------  

ZAJĄCZEK WIELKANOCNY W PRZEDSZKOLU.

23 marca do przedszkola przykicał zajączek. Dzieci bardzo na niego czekały. Zostawił prezenty przed szkołą, pod drzewkami i krzewami. Och ile było radości, kiedy dzieci odszukały swój koszyczek z prezentem. Był to wspaniały dzień, pełen wrażeń. Dziękujemy zajączku!  

----------------  

WIELKANOCNY KONKURS PLASTYCZNY

    W marcu w naszej szkole został przeprowadzony gminny konkurs pt. Wielkanocny koszyczek z pisanką zorganizowany przez Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. Wszyscy uczniowie bardzo się zaangażowali w ten konkurs. Prace wykonali wszyscy uczniowie klas I-III oraz IV-VI. Ostatecznie komisja ( w składzie wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły) wybrała 7  prac, które zostały wysłane na etap gminny. Są to prace I. Konradowskiej, W. Jędrzychowskiej, P. Pacukiewicz, D. Nawrot, O. Urbańskiej, V. Kurkiewicz i W. Przydróżnej.  Uczniowie ci podczas niedzielnego jarmarku we Wschowie, 20 marca otrzymali dyplomy i upominki za udział w konkursie. Gratuluję! Konkurs w szkole zorganizowała i przeprowadziła p. E. Skorupińska. 

----------------  

DZIEŃ WIOSNY Więcej...

----------------  

MIĘDZYNARODOWY KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY  - 17.03.2016r. 

    17 marca w Szkole Podstawowej w Lginiu odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny, w którym wzięło udział 9 uczniów z klas 4-6.  W szkole konkurs zorganizowała i przeprowadziła pani Katarzyna Andrys. 

----------------  

WYCIECZKA KLAS MŁODSZYCH DO LESZNA - 14.03.2016r. 

 

----------------  

OGÓLNOPOLSKI KONKURS LOGICZNEGO MYŚLENIA - 11.03.2016r. 

    11 marca w Szkole Podstawowej w Lginiu odbył się organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia 2016, w którym wzięło udział 10 uczniów z klas 4-6: Julia Huber, Vanessa Kurkiewicz, Wiktoria Przydróżna, Miłosz Firlej, Adrian Konradowski z klasy 4, Patrycja Pacukiewicz i Marcel Brenienek z klasy 5, Izabela Nawrot, Aleksandra Urbańska i Dawid Mocek z klasy 6. W szkole konkurs zorganizowała i przeprowadziła pani Katarzyna Andrys. 

----------------  

DYSKOTEKA KLAS 4-6 - 07.03.2016r. 

----------------  

OSTATNI TURNIEJ O MISTRZOSTWO MIASTA I GMINY WSCHOWA W TENISIE STOŁOWYM W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH - 05.03.2016R. 

    05.03. 2016r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Lginiu odbył się ostatni turniej o Mistrzostwo Miasta i Gminy Wschowa w tenisie stołowym w kategorii szkół podstawowych. W turnieju udział wzięło 15 zawodniczek i zawodników.  Rozegrano 34 pojedynki.  Nagrody ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (Profilaktyka i Młodzież) ze Wschowy. Puchary dla najlepszych oraz przeprowadzenie zawodów UKS - „Tajfun” Lgiń z wykorzystaniem bazy sportowej Szkoły Podstawowej w Lginiu. Zawody zorganizował i przeprowadził pan dyrektor Tomasz Andrys. 

Wyniki III turnieju oraz Grad Prix Wschowy:

Dziewczęta: I miejsce Izabela Nawrot,  II Aleksandra Urbańska , III Dominika Nawrot -SP Lgiń

Chłopcy: I miejsca Emanuel Skrzypczak,  II Aleksander Janewa – SP Wijewo, III Miłosz Firlej – SP Lgin, Tabele...

 

 

----------------  

OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY PANGEA - 03.03.2016R. 

    3 marca w Szkole Podstawowej w Lginiu odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Pangea 2016, w którym wzięło udział 14 uczniów z klas 4-6: Julia Huber, Karolina Jędrzychowska, Vanessa Kurkiewicz, Wiktoria Przydróżna, Jarosław Bałut, Miłosz Firlej, Adrian Konradowski, Dawid Witas z klasy 4, Patrycja Pacukiewicz i Marcel Brenienek z klasy 5, Dominika Nawrot, Izabela Nawrot, Aleksandra Urbańska i Dawid Mocek z klasy 6. W szkole konkurs zorganizowała i przeprowadziła pani Katarzyna Andrys. 

----------------