MAJ 2014/2015

----------------    

WYSTĘP DZIECI Z SP LGIŃ PODCZAS FESTYNU W ŁYSINACH - 31.05.2015r. 

----------------    

WYSTĘP DZIECI Z SP LGIŃ PODCZAS GMINNEGO DNIA DZIECKA NA PLAŻY W LGINIU - 30.05.2015r. 

 

----------------    

PODSUMOWANIE LIGI POLONISTYCZNEJ

    Uczniowie klasy VI od stycznia do kwietnia brali udział w zmaganiach Ligi Polonistycznej, której głównym celem było doskonalenie umiejętności posługiwania się różnorodnymi formami wypowiedzi pisemnych. Rywalizacja wymagała od szóstoklasistów wiele wytrwałości i systematyczności, ale było warto. Dodatkową motywacją do pracy były nagrody ufundowane przez Państwa Drzewieckich z Lginia – bony o wartości 120 i 80 zł do zrealizowania w sklepie SPORTING oraz nagroda pocieszenia dla III miejsca – bransoletki piłkarskie NIKE!

DZIĘKUJEMY SPONSOROM!

WYNIKI

 

----------------    

KONKURS RECYTATORSKI "WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI" - 28.05.2015r.

    W dniu 28 maja 2015r. w Bibliotece Publicznej we Wschowie odbył się konkurs recytatorski pt. ”Wierszyki łamiące języki”. Szkołę Podstawową w Lginiu reprezentowała uczennica klasy piątej Dominika Nawrot recytując wiersz pt. „Zagadka”.

----------------    

EUROSŁAWA - III miejsce  - 22.05.2015r. 

    W piątek 22 maja 2015r. w Sławie uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Lginiu: Michał Kubicki, Grzegorz Rodak, Dariusz Drzewiecki, Dawid Grzelczak wspomagani przez uczennice klasy piątej Daria Mocek, Izabela Nawrot wzięli udział w tradycyjnie pięknie zorganizowanym turnieju piłki nożnej EUROSŁAWA 2015 min. każda z drużyn otrzymała piłkę a szkoła pamiątkowy puchar. Drużyna nasza trafiła do grupy pierwszej, gdzie z klasą VIb ze Sławy wygrała 2:0, w kolejnym pojedynku uległa 0:4 SP Krzepielów. W ostatnim meczu wygrała z klasą VIa ze Sławy 1:0 co umożliwiło zajęcie drugiego miejsca w grupie      i awans do półfinału. Tam uczniowie nasi rozegrali mecz z klasą VId wynik 0:0. Po rzutach karnych wynik remisowy 2:2, pierwsza para 1:1, druga para 0:1. Czyli w rzutach karnych 3:4 dla klasy VI d. W meczu o III miejsce nasza drużyna wygrała 1:0 z klasą VI c. Należy dodać, że w składzie drużyny musiały brać udział dwie dziewczyny i pięciu chłopców. Niestety na skutek nieporozumienia z organizatorem nasz zespół startował bez jednego chłopca, mimo to grali bardzo dobrze.

GRATULUJEMY ZAANGAŻOWANIA I OSIĄGNIĘTEGO WYNIKU.  

 

----------------    

WYCIECZKA KLAS STARSZYCH DO LESZNA - 21.05.2015r. 

    21 maja 2015 uczniowie klas IV-VI wraz z paniami: K. Andrys i B.Sawicką uczestniczyli w wycieczce do Leszna. Jeżeli ktoś uważa, że ciekawa wycieczka to taka, na którą trzeba się wybrać gdzieś daleko, jest w błędzie. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia umieszczone w galerii i miny uczestników, by przekonać się, że to była udana wyprawa. Najpierw pobyt w Galerii Leszno i seans filmowy. Później ulubiony moment każdej szkolnej wycieczki- czas wolny i , jakże by inaczej(!), posiłek w McDonaldsie. Najwięcej emocji dostarczył jednak kolejny punkt programu- pobyt w Parku Linowym Tarzan. Trasa, która na pozór wyglądała tak niewinnie, okazała się nie lada wyzwaniem! Niektórzy mieli w planach przejście jeszcze trudniejszej trasy, jednak pogoda spłatała nam majowego figla i zaczęło padać.  Nikt nie smucił się z tego powodu, bo już wsiadaliśmy do autokaru, by udać się na basen „Akwawit”. Tam wodnym zabawom nie było końca. To była udana wycieczka. Uczniowie klasy VI dziękują Radzie Rodziców za wsparcie finansowe.

Galeria

----------------    

SPOTKANIE INTEGRACYJNE W GIMNAZJUM NR 2 - 20.05.2015r. 

 

 

----------------    

PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE - 19.05.2015r. 

Dnia 19 maja  uczniowie klas I-VI uczestniczyli w spektaklu Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa pt: „Cyber- pułapka”. Obejrzeli historię Maxa – chłopaka, który całe dnie spędzał, grając na komputerze i serfując po Internecie. Ze znajomymi kontaktował się poprzez portale społecznościowe. Kiedy wyjechał na obóz harcerski, poznał Zosię. Dziewczyna uświadomiła  mu, czym jest prawdziwa przyjaźń i jak powinny wyglądać zdrowe relacje między ludźmi. Spektakl zachęca uczniów do większej aktywności, ponieważ wielogodzinne przebywanie przed ekranem telewizora czy komputera niekorzystnie wpływa na zdrowie i ogólną kondycję organizmu. Uwrażliwia na pielęgnowanie prawdziwych relacji międzyludzkich, uczy dystansu do wirtualnego świata i zachęca do aktywnego trybu życia. Spektakl profilaktyczny został zrefundowany w ramach realizacji Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (Profilaktyka i Młodzież) z funduszy GKRPA.  

 

----------------    

KONKURS PLASTYCZNY  

             14 maja został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „ Z wizytą u Ciumków i innych bohaterów książek Pawła Beręsewicza ”. Na podsumowanie konkursu do Biblioteki Publicznej we Wschowie zaproszona została Dominika Nawrot, której praca została  nagrodzona. Uczennicy oprócz dyplomu wręczono akcesoria malarskie a nagrodę wręczał sam pisarz do którego książki była wykonywana ilustracja. Przy tej okazji odbyło się również spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem.  Konkurs w szkole przygotowała p. E. Skorupińska. GRATULUJEMY!  

----------------    

WYCIECZKA KLAS MŁODSZYCH DO KOŚCIANA - 13.05.2015r. 

Dnia 13.05.2015r dzieci z kl.I-III oraz Oddziału Przedszkolnego uczestniczyły  w wycieczce zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka do Parku rekreacyjnego „Nenufar Klub” w Kościanie na program „Z piratami dookoła świata”. Na początku dzieci zostały przywitane  przez gospodarza placu, a następnie udały się na spotkanie z Piratami. Piraci ubrali dzieci w kamizelki asekuracyjne i wszyscy wsiedli na tratwę,  rozpoczynając w ten sposób podróż ku poszukiwaniu zaginionego skarbu. Piraci mieli pierwszą część mapy i dzieci z czasem znalazły pierwsze wskazówki, które były ukryte przy miniaturach budowlach świata. Doprowadziły one grupę do nieznanego lądu. Dzieci napotykały tam kolejnych animatorów: Karaibów, Indian i Chinki. Odczytano im  kolejne wskazówki i w ten sposób zdobyły dyplom poszukiwacza skarbu, będący przepustką do kolejnego etapu poszukiwania. Po pewnym czasie po małych podróżników przypłynęli Indianie z ostatnią częścią mapy. Ponowna podróż tratwą skończyła się tam, gdzie się zaczęła – w głównej wiosce i  tam ukryta była ostatnia informacja wskazująca miejsce  skarbu. Dzieci z powodzeniem odnalazły ukryty skarb i się nim podzieliły. Kolejnym punktem programu był tzw. „Cyrk”, gdzie odbyło się Mini Disco Show czyli taniec z LALKĄ. Po tańcach przyszedł czas na ognisko, kiełbaski, zakupy pamiątek i pyszne lody. Na koniec udaliśmy się na piękny plac zabaw. Atrakcjom nie było końca… Pogoda nam dopisywała. Ten dzień zaliczamy do bardzo udanych. 

Galeria.

----------------    

OBCHODY ROCZNICY DNIA ZWYCIĘSTWA - 08.05.2015r.

8 maja delegacja szkoły uczestniczyła w obchodach Rocznicy Dnia Zwycięstwa zorganizowanych przez UMiG we Wschowie.  

----------------    

FESTYN SZKOLNY - 01.05.2015r.

     Dnia 1 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej w Lginiu odbył się festyn szkolny tradycyjnie organizowany przez Radę Rodziców tej szkoły. W jego przygotowanie i przeprowadzenie zaangażowała się, jak zwykle, Rada Pedagogiczna, pracownicy i uczniowie szkoły.

     Wiadomo, że jednym z ważniejszych czynników wpływających na powodzenie tego typu imprez jest ładna pogoda, a ta w dniu festynu, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, wyraźnie sprzyjała organizatorom. Przyciągnęła ona na boisko wiejskie przy szkole, wypoczywających w naszej miejscowości turystów oraz  rodziny  uczniów.

       Każdy, kto przybył na festyn, z pewnością nie mógł narzekać na brak atrakcji, bowiem na gości czekały rozmaite stoiska, punkty i imprezy towarzyszące. Dzieci z Lginia również przygotowały występ artystyczny, każda z klas zabawiała gości piosenkami i tańcami. Przy stoiskach można było skosztować smakowitych ciast upieczonych przez rodziców, posilić się domowymi pierogami, kiełbasą z grilla, czy grochówką. Na spragnionych czekały zimne  napoje, kawa i herbata. Na festynie obecny był również „punkt medyczny”, w którym można było np. zmierzyć ciśnienie. Ulubionym miejscem najmłodszych stał się punkt, w którym wykonywano zabawny, kolorowy makijaż . Wielkim powodzeniem cieszyły się przejażdżki „kabrioletem” przerobionym z Fiata 126 P oraz zabawa na tzw. „dmuchańcach”. Tradycyjnie na imprezę przybyli strażacy z Lginia. Niemalże każdy chciał zobaczyć, jak wygląda w środku wóz strażacki. Dorośli „oblegali” tzw. Centrum Zielone , w którym kupowano sadzonki warzyw i kwiatów. Na festynie zjawili się także lokalni piłkarze, którzy wzięli udział w cieszącym się wielkim powodzeniem Turnieju Piłkarskim.

Po raz pierwszy mieliśmy przyjemność gościć na festynie przedstawicieli Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łysinach. Dzieci z tej szkoły wystąpiły z pięknym programem artystycznym. Z dużym zainteresowaniem został przyjęty przez widzów występ mażoretek. Rodzice ze szkoły w Łysinach przywieźli także smaczne ciasta, które można było zakupić w festynowych stoiskach z domowymi wypiekami.

       Jednakże największą atrakcję stanowiła  loteria fantowa, w której można było wygrać m.in. Xbox i rower . Dzięki sponsorom, którym serdecznie dziękujemy za pomoc,  organizatorzy przygotowali do głównego losowania szereg nagród, w tym: meble, drobny sprzęt AGD, sprzęt sportowy, kupony na usługi fryzjerskie, masaż oraz wyjazdy do ośrodka wczasowego w Boszkowie. Każdy z wielkim napięciem wsłuchiwał się w wyczytywane numery, marząc, że tym razem los uśmiechnie się do niego.

        Kolejny festyn Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Lginiu można uznać za udany. Do zobaczenia za rok! 

Galeria

 ----------------