KWIECIEŃ 2014/2015

----------------    

VIII  GMINNE  OBCHODY  DNIA  ZIEMI - 22.04.2015r. 

       Gminne Obchody Dnia Ziemi są elementem działań proekologicznych, których głównym celem jest propagowanie wiedzy o ochronie środowiska oraz kształtowanie postaw sprzyjających trosce o środowisko naturalne. W tym roku organizatorem Dnia Ziemi była Szkoła Podstawowa w Lginiu. Impreza odbyła się 22 kwietnia 2015 r.

W  przygotowanie uroczystości włączyli się wszyscy uczniowie i nauczyciele szkoły, a nad całością czuwała pani Marzena Prządka-Fiedorowicz - nauczycielka przyrody. Dzieci wykonywały z surowców wtórnych prace plastyczne, ozdoby i zabawki, które w Dniu Ziemi zostały zaprezentowane uczestnikom imprezy, stanowiąc element dekoracji szkoły. Na lekcjach przyrody oraz godzinach wychowawczych uczniowie tworzyli plakaty i gazetki o tematyce ekologicznej i sprzątali teren wokół szkoły. Młodsi z wielkim zaangażowaniem brali udział w próbach przedstawienia.

Na Gminne Obchody Dnia Ziemi do Szkoły Podstawowej w Lginiu przybyli uczniowie i  ich opiekunowie ze szkół podstawowych w: Łysinach, Konradowie, Siedlnicy, Przyczynie Górnej, Osowej Sieni, Nr 2 , Nr 1 i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie. Wśród gości znaleźli się: pan Burmistrz Miłosz Czopek, pan Piotr Dziełakowski ze Spółki Komunalnej we Wschowie- specjalista do spraw edukacji ekologicznej oraz pani Małgorzata Krupa z Nadleśnictwa Włoszakowice- specjalista do spraw edukacji leśnej.

Impreza rozpoczęła się w sali gimnastycznej szkoły, gdzie po oficjalnym przywitaniu uczestników przez dyrektora szkoły pana Tomasza Andrysa, uczniowie z Lginia przedstawili program artystyczny „W stumilowym lesie”, prezentujący postawy i zachowania ekologiczne,  piętnujący niewłaściwy stosunek do środowiska naturalnego. Kolejnym punktem obchodów była prezentacja prac konkursowych z poszczególnych szkół. Można było podziwiać pomysłowe eko-zabawki: gry, kukiełki i ozdoby wykonane ze zużytych butelek, nakrętek, opakowań i makulatury. Po prezentacji wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek, a  następnie drużyny ze szkół  uczestniczyły w konkursie ekologicznym.

W związku z tym, że pogoda dopisała, zaplanowane rozgrywki sportowe mogły się odbyć na boisku szkolnym, w otoczeniu pięknej, wiosennej przyrody. Zespoły musiały się zmierzyć  ze sobą w bardzo nietypowych konkurencjach, jak: przelewanie wody z butelek na czas, skoki w workach, bieg z piłeczką na rolce od papieru czy bieg z gazetą na klatce piersiowej. Podczas rozgrywek nie zabrakło zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy. Ostatnim punktem programu było ognisko, przy którym dzieci piekły kiełbaski, pałaszowały bułki i raczyły się zdrowym sokiem. Na pożegnanie każdy uczestnik  obchodów otrzymał upominek.       Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Gminnych Obchodów Dnia Ziemi, a w szczególności: Spółce Komunalnej ze Wschowy, Nadleśnictwu Włoszakowice, Radzie Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Lginiu, Radzie Sołeckiej z Lginia, a także pracownikom, rodzicom i uczniom szkoły w Lginiu . Gościom składamy podziękowanie za uświetnienie imprezy, a uczestnikom za miłą zabawę. Do zobaczenia za rok! 

Galeria

----------------    

KONKURS LOGOPEDYCZNY 

Uczniowie kl. I-III wzięli udział w XIX Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie Plastycznym, który trwał od 13.10.2014r do 14.12.2014r

Pn: „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie… i inne polskie łamańce językowe”

Wyniki etapu szkolnego:

I miejsce: Wiktoria Przydróżna

II miejsce: Julia Huber

III miejsce: Hanna Godziątkowska

Wyróżnienia otrzymali:

Amelia Czerwona, Wiktoria Jędrzychowska, Vanessa Kurkiewicz, Kornel Mokrogulski

Agata Urbaniak, Miłosz Urbaniak.

Konkurs w szkole zorganizowała p. Magdalena Józefiak-Mieżowiec

 KONKURS PLASTYCZNY 

Uczniowie kl. II wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Pluszaki dla Edukacji „Mazania się spełniają” organizowanym przez IKEA.

Laureaci etapu szkolnego:

I miejsce: Hanna Godziątkowska

II miejsce: Agata Urbaniak

III miejsce: Miłosz Urbaniak

Wyróżnienie: Amelia Czerwona 

Konkurs w szkole zorganizowała p. Magdalena Józefiak-Mieżowiec

 

KONKURS MATEMATYCZNY klas II-III

Uczniowie kl. II-III uczestniczyli w Pierwszym Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny”

Wyniki etapu szkolnego:

I miejsce: Adrian Konradowski

II miejsce: Jarosław Bałt

III miejsce: Vanessa Kurkiewicz

Konkurs w szkole zorganizowała p. Magdalena Józefiak-Mieżowiec

----------------     

O WŁOS OD MEDALU

    21 kwietnia 2015r. w Kostrzyniu nad Odrą odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubuskiego szkół podstawowych w tenisie stołowym. Udział wzięło 8 reprezentacji.  Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna Szkoły Podstawowej w Lginiu w składzie: Dariusz Drzewiecki i Michał Kubicki. W pierwszym meczu ulegli SP 9 Gorzów 0:3, następnie pokonali SP 5 Gorzów 3:2 oraz SP Kargowa 3:2. W ostatnim meczu  o III miejsce z SP Otyń  byli faworytami, gdyż wcześniej drużyna z Kargowej wygrała z Otyniem. Niestety, reprezentanci SP Lgiń w związku z tym, że rozegrali już po 36 setów w tym turnieju, z których większość kończyła się na przewagi,  byli zbyt osłabieni, żeby wykorzystać tę szansę i ulegli  0:3. 

    Zajmując IV miejsce,  reprezentanci szkoły potwierdzili przynależność do czołówki szkół województwa lubuskiego w tenisie stołowym. Zawodników przygotował pan dyrektor Tomasz Andrys.

 

----------------    

GMINNE ZAWODY W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW - 17.04.2015r.

    17 kwietnia 2015r. w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży we Wschowie odbyły się Gminne Zawody w Piłce Nożnej Szkół Podstawowych chłopców. Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Lginiu w składzie: Dawid Mocek, Dawid Grzelczak, Dariusz Drzewiecki, Michał Kubicki, Grzegorz Rodak, Miłosz Firlej i Adrian Konradowski wywalczyła V miejsce. W I meczu z Siedlnicą zremisowali 1:1, w II meczu z SP 2 Wschowa ulegli 3:1 natomiast z SP Konradowo wygrali 0:3. 

 

 

----------------    

GMINNE ZAWODY W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT -- 16.04.2015r.

    16 kwietnia 2015r. w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży we Wschowie odbyły się Gminne Zawody w Piłce Nożnej Szkół Podstawowych dziewcząt. Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Lginiu w składzie: Daria Mocek, Izabela Nawrot, Aleksandra Urbańska, Wanessa Kurkiewicz, Paulina Strojwąs i Wiktoria Przydróżna wywalczyła III miejsce.

 

----------------    

KONCERT "W KUBAŃSKICH RYTMACH" - 13.04.2015r. 

    13 kwietnia odbył się trzeci,  ostatni w tym roku szkolnym  koncert pt. „ W kubańskich rytmach”. Artyści Lubuskiego Biura Koncertowego wspólnie z muzykami rodem z Kuby  zaprezentowali muzykę tego rejonu świata oraz typowe dla muzyki latynoamerykańskiej instrumenty.  Koncert ten został sfinansowany częściowo przez Radę Rodziców naszej szkoły oraz  przez jednego z  rodziców,  panią Justynę Urbaniak. Sponsorom serdecznie dziękujemy  w imieniu nauczycieli, dzieci i ich rodziców. Organizacją koncertów zajmowała się p. Elżbieta Skorupińska

----------------    

WYWALCZYLI AWANS DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO - 10.04.2015r.

    10 kwietnia 2015r. w Drzonkowie k. Zielonej Góry odbyły się półfinały wojewódzkie Szkolnego Związku Sportowego w tenisie stołowym szkół podstawowych dziewcząt i chłopców. Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna Szkoły Podstawowej w Lginiu w składzie: Dariusz Drzewiecki i Michał Kubicki, zajmując III miejsce uzyskała prawo startu w finale wojewódzkim. W zawodach udział wzięło 12 szkół, mistrzowie i vice-mistrzowie powiatów z byłego województwa zielonogórskiego. Nasza drużyna przegrała tylko jeden pojedynek ze zwycięzcą turnieju drużyną z Drzonkowa. Dzięki uzyskanemu awansowi do finału wojewódzkiego Szkoła Podstawowa w Lginiu znalazła się wśród najlepszych ośmiu szkół województwa lubuskiego. Drużyna dziewcząt w składzie Aleksandra Urbańska i Izabela Nawrot zajęły dwunaste miejsce. Zawodników przygotował pan dyrektor Tomasz Andrys.

 

----------------    

ZAJĄCZEK W PRZEDSZKOLU

 

----------------    

1 KWIETNIA 2015r.

Sprawdzian szóstoklasisty!

----------------