MARZEC 2014/2015

----------------   

OSTATNI TURNIEJ O MISTRZOSTWO MIASTA I GMINY WSCHOWA W TENISIE STOŁOWYM - 28.03.2015r.

    28 marca 2015r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Lginiu odbył się trzeci - ostatni turniej o Mistrzostwo Miasta i Gminy Wschowa w tenisie stołowym. 

Wyniki III turnieju:

Kategoria szkół podstawowych: I miejsce Pauch Błażej- SP Kluczewo, II Skrzypczak Emanuel UKS Lgiń-Wijewo, III Drzewiecki Dariusz – SP Lgiń,  

Kategoria open: I miejsce Żarski Paweł, II Stasik Tomasz – UKS Lgiń - Wijewo,  III Jakubowski Piotr – Agro Kluczewo

Wyniki po III turniejach:

Kategoria szkół podstawowych: I miejsce Drzewiecki Dariusz, II Pauch Błażej, III Skrzypczak Emanuel.

Kategoria open: I miejsce Żarski Paweł, II Stasik Tomasz – UKS Lgiń, III Jakubowski Piotr.

W turniejach udział wzięło 44 zawodniczek i zawodników.

Puchary i nagrody rzeczowe ufundowali Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomani we Wschowie, UKS Tajfun Lgiń, a zawody przeprowadził pan Tomasz Andrys, dyrektor SP Lgiń. Tabele

 

----------------   

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO STRAŻY POŻARNEJ I POLICJI - 27.03.2015

    27 marca dzieci z przedszkola wybrały się do Wschowy w celu zwiedzenia Komendy Powiatowej Policji oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. W Straży Pożarnej dzieci zwiedziły budynek, dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, wysłuchały, którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Obejrzeli również wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Najwięcej emocji wzbudziło wsiadanie do wozu strażackiego oraz zadzwonienie dzwonkiem strażackim, który informuje o końcu pracy zmiany. Wszystkie dzieci dokładnie wiedzą teraz, jaki jest numer alarmowy do straży pożarnej. Po takiej wycieczce przedszkolacy zgodnie przyznały, że ten zawód bardzo im się podoba, a niejedno dziecko w przyszłości chciałoby pracować w Straży. Następnie wybraliśmy się na spotkanie z policjantami, a tam naszym przewodnikiem była Pani policjantka, która pokazała nam wiele ciekawych miejsc, normalnie nie dostępnych dla wszystkich. Najciekawiej było w dziale kryminologii. Tam przedszkolacy mogli zostawić odciski palców. Na sam koniec wyszliśmy na podwórko, aby zobaczyć z bliska wóz policyjny i usiąść w nim. To była bardzo udana wyprawa!

   

 

 

----------------   

GODZINA DLA ZIEMI – PRELEKCJA W PRZEDSZKOLU

27 marca 2015 w naszym przedszkolu gościła pani Marta Brenienek, mama Ali i Izy. Wizyta ta miała charakter niecodzienny,  ponieważ jej celem  była prelekcja na temat „Godzina dla Ziemi”. W sobotę 28.03.2015r. o godz. 20:30 odbędzie się akcja, podczas której zgasną  światła w ponad siedmiu tysiącach miast, w 173 krajach na wszystkich kontynentach. W ten sposób organizatorzy chcą przypomnieć światu, że oszczędzanie energii to mniej emisji dwutlenku węgla, a zatem spowolnienie globalnego ocieplania.  Pani Brenienek zależało na uświadomieniu dzieciom, że o środowisko należy dbać codziennie. Spotkanie zakończyło się rozdaniem słodyczy oraz małych świeczek z prośbą o zapalenie ich w sobotni wieczór. 

 

----------------   

GMINNY KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ - 26.03.2015r. 

    Dnia 26 marca w przedszkolu odbył się Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej. Celem konkursu było: wspieranie najzdolniejszych wokalnie przedszkolaków i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych oraz dorobku artystycznego, propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci, twórcza wymiana doświadczeń muzycznych wśród dzieci, promocja dziecięcej twórczości, promocja młodych wykonawców biorących udział w konkursie, popularyzacja piosenek, walorów artystycznych i wychowawczych, wyłonienie utalentowanych dzieci, rozwijanie talentów estradowych, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.

 W konkursie wzięło udział 12 dzieci w wieku od 3-7 lat. Reprezentanci przedszkola z Łysin, Konradowa, Przedszkola nr 3 we Wschowie a także dzieci z Lginia.
Komisja Artystyczna (Jury) w składzie: Pani sołtys, Pana leśniczego oraz dyrektora szkoły wyłoniła laureatów konkursu biorąc pod uwagę: dobór repertuaru dostosowany do wieku, interpretacja, osobowość sceniczną uczestnika, walory głosowe.

Osoby nagrodzone w konkursie to:

I miejsce: Sara Panarowicz z przedszkola nr 3 we Wschowie

 II miejsce: Olaf Szafranek z przedszkola nr 3 we Wschowie

 III miejsce: Gabriela Józefiak z przedszkola w Łysinach 

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy za udział w konkursie, a laureaci I, II i III miejsca otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci płyt z piosenkami dla dzieci. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Na zakończenie konkursu uczniowie ze szkoły zagrali na tubach oraz zatańczyli finaliści szkolnego konkursu "Mam talent" Agata i Miłosz Urbaniak.

Podziękowania za pomoc w organizacji konkursu dla Pań: Ireny Filipek, Marty Brenienek, Anny Klechy, Pauliny Kasztelan, Magdaleny Jazdon, Moniki Hewusz.

 

 

----------------   

APEL - 26.03.2015r. 

    Podczas apelu wystąpili finaliści Szkolnego Konkursu "Mam Talent": Agata i Miłosz Urbaniak. 

 

Uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Olimpus otrzymali dyplomy i nagrody. Najlepszy wynik w szkole uzyskała Aleksandra Urbańska. 

Podsumowano szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia. 

Rozdano dyplomy i nagrody konkursu w klasach młodszych. 

----------------   

DZIEŃ WIOSNY - GALERIA 

23 marca 2015 r. dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lginiu oficjalnie powitały wiosnę i skutecznie przekonały ją, by już na stałe zagościła w naszej pięknej miejscowości. Przygotowaniem imprezy, jak co roku, zajął się Samorząd Uczniowski. Dzieci z przedszkola i „zerówki” oraz klas I-VI zmieniły się w tym dniu  w postacie z bajek. Swoje stroje prezentowali podczas konkursu na najładniejsze przebranie. Przyznano miejsca w trzech  kategoriach.

Przedszkole i zerówka: I. Natalia Hewusz, Marysia Staśkiewicz, II. Iza Brenienek, III. Alicja Brenienek,

Klasy I – III: I. Kornel Mokrogulski, II. Hania Godziątkowska, Julia Huber, III. Ola Kubicka, Paulina Strojwąs, Vanessa Kurkiewicz,

Klasy IV – VI: I. Dominika Nawrot, Amadeusz Wrąbel, II, Izabela Nawrot, Marcel Brenienek, III. Magdalena Rzepka, Michał Kubicki.

Kolejnym „wiosennym” punktem programu był konkurs recytatorski, do którego uczniowie przygotowywali się już znacznie wcześniej, wybierając wiersze o tematyce wiosennej i ucząc się pięknej recytacji. Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: 

Klasy I – III: I. Wiktoria Przydróżna, Vanessa Kurkiewicz, II. Hania Godziątkowska, III. Paulina Strojwąs, Adrian Konradowski

Klasy IV – VI: I. Daria Mocek, Aleksandra Urbańska, Dominika Nawrot, II, Izabela Nawrot, Patrycja Pacukiewicz, Adam Matysiak, III. Marcel Brenienek.  

Następnie dzieci prezentowały swe zdolności  i umiejętności w finale  szkolnego konkursu  „Mam talent”. Punktem kulminacyjnym powitania wiosny było spalenie Marzanny - symbolu zimy. Uczniowie młodszych klas przygotowali Marzanny w wersji mini podczas zajęć technicznych, a dużą wykonał uczeń klasy VI - Dawid Grzelczak. Wszystkie kukły, zgodnie z tradycją, spłonęły, by ustąpić miejsce tak oczekiwanej wiośnie. Podczas tej „ceremonii” dzieci z poszczególnych klas śpiewały piosenki. Uroczystość zakończyła się pieczeniem kiełbasek i wspólną zabawą na świeżym powietrzu. To był udany dzień.  

----------------   

MIĘDZYNARODOWY KONKURS "KANGUR MATEMATYCZNY" - 19.03.2015r. 

    19 marca w naszej szkole odbył się Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny 2015". Wzięło w nim udział  uczniów z klas II - VI: Agata Urbaniak, Vanessa Kurkiewicz, Jarosław Bałut, Adrian Konradowski, Wiktoria Przydróżna, Miłosz Firlej, Patrycja Pacukiewicz, Marcel Brenienek, Amadeusz Wrąbel, Dominika Nawrot, Aleksandra Urbańska, Dawid Mocek, Emilia Lis, Dawid Grzelczak. Konkurs zorganizowała i przeprowadziła p. Katarzyna Andrys. Czekamy  na wyniki! 

----------------   

WYCIECZKA - 18.03.2015r. 

 

----------------   

TURNIEJ WARCABOWY Z UDZIAŁEM NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW.  - 17.03.2015r.

    We wtorek, 17 marca odbył się w Przedszkolu nr 3 we Wschowie IV Przedszkolny Turniej Warcabowy. Uczestnicy grali pod czujnym okiem pani Sylwii Bąkiewicz, Jolanty Wolniak oraz Joanny Bruchal. Nasze przedszkole reprezentowali: Aleksandra Huber i Mateusz Strojwąs. W miłej i spokojnej atmosferze siedząc przy przygotowanych wcześniej dwuosobowych stanowiskach, dzieci rozegrały między sobą po kilka bardzo emocjonujących rund. W zaciekłych rozgrywkach, jedni pokonali drugich inni z kolei remisowali między sobą. Przedszkolacy zaprezentowali wspaniałą formę intelektualną. Pokazali, że potrafią myśleć logicznie i sprytnie działać.  Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy. 

----------------   

OGÓLNOPOLSKI KONKURS LOGICZNEGO MYŚLENIA 2015 - 17.03.2015r. 

    17 marca w Szkole Podstawowej w Lginiu odbył się Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia 2015r. organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej. Wcześniej odbyły się szkolne eliminacje, w których wzięło udział 17 osób. Do konkursu ogólnopolskiego zakwalifikowali się (kolejność wg uzyskanych wyników w eliminacjach): 

3 z klasy III (poziom 1) - Adrian Kondradowski, Wiktoria Przydróżna,  Vanessa Kurkiewicz, 

9 z klas IV - VI (poziom 2) - Dominika Nawrot, Emilia Lis, Dawid Grzelczak, Aleksandra Urbańska, Dariusz Drzewiecki, Daria Mocek, Dawid Mocek, Izabela Nawrot, Marcel Brenienek 

Konkurs w szkole zorganizowała i przeprowadziła p. Katarzyna Andrys, a udział sfinansowała Rada Rodziców. Dziękujemy i czekamy na wyniki. 

----------------   

DRUGI TURNIEJ O MISTRZOSTWO MIASTA I GMINY WSCHOWA W TENISIE STOŁOWYM - 15.03.2015R.  

    15.03. 2015r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Lginiu odbył się drugi turniej o Mistrzostwo Miasta i Gminy Wschowa w tenisie stołowym.W turnieju udział wzięło 26 zawodniczek i zawodników.  Rozegrano 55 meczu w kategorii szkół podstawowych i 63 w kategorii open.

Wyniki II turnieju:

Kategoria szkół podstawowych: I miejsce Drzewiecki Dariusz, II Kubicki Michał - SP Lgiń, III Pauch Błażej - SP Kluczewo

Kategoria open: I miejsce Żarski Paweł, II Stasik Tomasz, III Skrzypczak Tomasz– UKS Lgiń - Wijewo,

Wyniki po dwóch turniejach:

Kategoria szkół podstawowych:: I miejsce Drzewiecki Dariusz, II Kubicki Michał, III Pauch Błażej

Kategoria open:

I miejsce Żarski Paweł, II Stasik Tomasz, III Jakubowski Piotr – Agro Kluczewo

Zapraszamy na kolejny ostatni turniej, który odbędzie się 28 marca 2015r. Tabele 

 

 

----------------   

IV FESTIWAL SZKÓŁ I DORADZTWA ZAWODOWEGO - 13.03.2015r. 

----------------

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE - 09-10.03.2015r

----------------   

DZIEŃ KOBIET - SALA WIEJSKA W LGINIU

 

 

 

----------------