GRUDZIEŃ  2014/2015

----------------       

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU! 

----------------       

JASEŁKA - 19.12.2014r. 

----------------       

ŚWIĄTECZNY  KONKURS PLASTYCZNY

19  grudnia został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt. „ Kartka świąteczna”. Konkurs cieszył się dużą popularnością- wpłynęły  prace od 20 uczniów z klas 0-VI oraz z przedszkola. Niektórzy uczniowie wykonali po dwie prace. Wybrane prace były  wysyłane do Spółki Komunalnej we Wschowie, do Biblioteki Publicznej we Wschowie, do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. oraz  do księgarni językowej „Polanglo”. Konkurs został zorganizowany i przeprowadzony przez panią Elżbietę Skorupińską oraz Beatę Mokrogulską i Alinę Nowicką.

Oto wyniki:  

Powiatowy konkurs plastyczny na kartkę świąteczną i ozdobę choinkową wykonaną z odpadów – Spółka Komunalna we Wschowie:

Natalka Hewusz  zdobyła III m

Wyróżnienie zdobyli : Kornel Mokrogulski, Paulina Strojwąs, Ola Huber

 

Gminny konkurs plastyczny pt „ Kartka świąteczna” – Biblioteka Publiczna we Wschowie:

Aleksandra Urbańska zdobyła wyróżnienie

 

Wojewoda Lubuski przesyła podziękowanie za udział w II edycji  konkursu plastycznego na kartkę świąteczną Olafowi Kusykowi, Wiktorii Przydrożnej, Juli Huber i Karolinie Jędrzychowskiej.

 

 Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w tym konkursie, rodzicom za zaangażowanie a zwycięzcom gratulujemy wygranej!!!

 

 

----------------       

WIGILIA W SP LGIŃ

 

 

----------------       

PODSUMOWANIE KONKURSÓW

KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO (opiekun p. Beata Sawicka)

 

KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO (opiekun p. Anna Brychcy)

I miejsce – Dawid Mocek, kl. V

II miejsce – Michał Kubicki, kl. VI

III miejsce – Aleksandra Urbańska, kl. V, Izabela Nawrot, kl. V

IV miejsce – Dariusz Drzewiecki, kl. VI

 

KONKURS HISTORYCZNY (opiekun p. Beata Sawicka)

 

KONKURS MATEMATYCZNY (opiekun p. Katarzyna Andrys)

I miejsce - Dariusz Drzewiecki kl. VI

II miejsce - Dominika Nawrot, Aleksandra Urbańska, Dawid Mocek kl. V

III miejsce - Izabela Nawrot kl. V 

 

KONKURS PRZYRODNICZY (opiekun p. Marzena Prządka-Fiedorowicz)

KONKURS "KARTKA ŚWIĄTECZNA LUB OZDOBA CHOINKOWA" (opiekun p. Elżbieta Skorupińska)

 

KONKURS "POCZTÓWKA ŚWIĄTECZNA" (opiekun p. Elżbieta Skorupińska) 

 

KONKURS LOGOPEDYCZNY  (opiekun p. Magdalena Józefiak-Mieżowiec) 

 

KONKURS PLASTYCZNY (opiekun p. Magdalena Józefiak-Mieżowiec)

 

----------------       

GMINNE ZAWODY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PIŁCE SIATKOWEJ - 17.12.2014r.

    W dniu 17 grudnia 2014r w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się gminne zawody w piłce siatkowej szkół podstawowych chłopców. Drużyna w składzie Dawid Grzelczak, Michał Kubicki, Grzegorz Rodak, Dariusz Drzewiecki, Izabela Nawrot,  Alekasandra Urbańska Dawid Stróżka, Dawid Mocek zajęła IV miejsce.

----------------       

NASZE CHOINKI

 

----------------       

PRZEDSZKOLAKI ODWIEDZIŁY SCHRONISKO DLA PSÓW  ORAZ PIEKARNIĘ WE WSCHOWIE - 17.12.2014r. 


    17 grudnia dzieci wybrały się na wycieczkę do Wschowy celem zwiedzenia dwóch ciekawych miejsc. Przedszkolacy z wielką radością wsiedli do autobusu, ciesząc się z wyjazdu. Najpierw kierowca zawiózł nas do schroniska dla psów mieszczącego się na ulicy Kazimierza Wielkiego, na terenie oczyszczalni ścieków. Dzieci miały możliwość obejrzenia przebywających w schronisku psów. Pracownik spółki komunalnej opowiedział nam, w jaki sposób dostają się tam zwierzęta. Przedszkolacy przekazali dla piesków karmę, która pochodziła ze zbiórki odbywającej się na terenie szkoły. Dzieci zapewniły, że na tej akcji nie poprzestaną, ponieważ wiedzą, że zwierzętom trzeba pomagać i nie wolno ich krzywdzić.
Kolejnym celem naszej wycieczki była piekarnia W. Gierczaka. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczenia jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Mieliśmy również okazję zwiedzić ogromne magazyny z workami mąki. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, wielkie łopaty do wysadzania pieczywa, ogromne piece. Na koniec wszystkie dzieci obdarowane zostały pysznymi bułkami, które zjedliśmy, jako dodatek do pierwszego dania podczas obiadu. Dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki, która okazała się dla nich pouczająca. 

 

 

----------------       

GRAND PRIX WSCHOWY 2014/2015 - I TURNIEJ  

13.12. 2014r.  w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Lginiu odbył się pierwszy turniej  o Mistrzostwo Miasta i Gminy Wschowa w tenisie stołowym.

W turnieju udział wzięło 26 zawodniczek i zawodników. 

 

Wyniki I turnieju:

Kategoria szkół podstawowych: I miejsce Drzewiecki Dariusz SP Lgiń, II Pauch Błażej,

III Klabiński Szymon – obaj SP Kluczewo

Kategoria open:  I miejsce Żarski Paweł, II Stasik Tomasz – UKS  Lgiń - Wijewo,

III Wojciechowski Rafał – Perkowo.

 Turniej zorganizował i przeprowadził pan dyrektor Tomasz Andrys.

Zapraszamy na kolejny turniej, który odbędzie się  w styczniu 2015r. – godziny bez zmian.  Tabele

 

----------------       

Psycholog Anika Szlemp-Jasiak  będzie przyjmować w szkole w każdy pierwszy wtorek miesiąca w godzinach 10.35 – 12.20 w gabinecie pedagoga.  

----------------       

KIERMASZ WYMIANY ZABAWEK W PRZEDSZKOLU -11.12.2014r.  


    11 grudnia w przedszkolu odbył się kiermasz używanych zabawek. Lalki, klocki, gry, książki, którymi dzieci od dawna się nie bawią można było przynieść do przedszkola po to, aby wymienić je na nowe, atrakcyjniejsze przedmioty.  W dobie dużej konsumpcji, drogich gier, pluszaków i zabawek edukacyjnych, pokazaliśmy naszym maluchom, że można się świetnie bawić każdą zabawką, nieważne czy używaną, czy nową. 

----------------       

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU 

    6 grudnia nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Dzieci już od samego rana z niecierpliwością czekały na jego przybycie. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Mikołaj został powitany przez dzieci piosenkami, jakie przygotowały dla niego specjalnie na tą okazję. Spędziliśmy miło czas z naszym gościem, ciesząc się z otrzymanych prezentów i wspólnych zdjęć. Dzieci podziękowały za otrzymane podarunki i zaprosiły Mikołaja za rok obiecując, że będą czekały na jego przybycie bardzo grzecznie.  

 

 

 

----------------     

 

KONKURS "WĘDRUJEMY Z MAPĄ POLSKI" 

 

  

----------------       

KONKURS "ZWIERZAKOLUBNI" 

PRACA MATEUSZA STROJWĄSA "EKO-RYBA"

ZAJĘŁA III MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE LUBUSKIM

    Mateusz Strojwąs ma 5 lat i chodzi do oddziału przedszkolnego w Lginiu. W listopadzie wziął udział w przedszkolnym konkursie pt. Zwierzakolubni. Prac konkursowych było dużo i wszystkie  bardzo  pomysłowe. Zostały one wykonane w całości z odpadów lub tylko częściowo. EKO - RYBA Mateusza zdobyła nagrodę specjalną i została zgłoszona do ogólnopolskiego konkursu pt Zwierzakolubni. Do konkursu zgłosiły się przedszkola z całej Polski, nadesłano ponad 1200 prac. Wszystkie prace umieszczono na stronie www.buliba.pl. Internauci poprzez głosowanie oddawali głosy  na najlepszą pracę. Mateusza EKO- RYBA zdobyła aż 268 głosów.to uplasowało rybkę i nasze przedszkole na   III miejscu w województwie lubuskim

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA GŁOSOWANIE I GRATULUJEMY MATEUSZOWI.

----------------