LISTOPAD 2014/2015

----------------     

          KONKURS RECYTATORSKI W PRZEDSZKOLU NR 3 WE WSCHOWIE

    28 listopada odbył się konkurs recytatorski w Przedszkolu nr 3, we Wschowie. Dzieci z naszego przedszkola przygotowały wiersze o tematyce "Matematyka w wierszu". W poszczególnych kategoriach wiekowych prezentowały nasze przedszkole: 3 latek – Lena Brychcy z wierszykiem "Dziwny pies" Danuty Wawiłow, 4 latek – Iza Brenienek z wierszem "Jabłuszka”. 5 – Latków Ala Brenienek, Liwia Kusyk oraz Iga Konradowska. Wszystkim dziewczynkom należą się brawa za odwagę, każda uczestniczka otrzymała dyplom i nagrodę książkową.

   

   

----------------     

GŁOSUJ NA NASZE PRZEDSZKOLE!

KONKURS "ZWIERZAKOLUBNI" 

WEJDŹ NA STRONĘ http://www.buliba.pl/konkursy/wielki-konkurs-ekologiczny-2014/galeria.html 

ZAREJESTRUJ SIE I ZAGŁOSUJ NA PRACĘ NASZEGO PRZEDSZKOLAKA 

MATEUSZA STROJWĄSA - "EKO-RYBA" 

Konkurs trwa od 27.11.2014r. do 01.12.2014r. do godziny 23.00. Codziennie można zagłosować jeden raz. Nagrody są przewidziane dla przedszkola i dla głosujących. 

----------------     

ANDRZEJKI

 

 

----------------     

SPACER PRZEDSZKOLAKÓW

 

    27 listopada wybraliśmy się na spacer do lasu chcąc zobaczyć jak wygląda późną jesienią. Las powitał wszystkich ciszą, którą przerywał od czasu do czasu wiatr w konarach drzew. Ogromnym zaskoczeniem była dla nas spora ilość grzybów, jakie wspólnie znaleźliśmy. Nie zabraliśmy ze sobą koszyków i  trzymaliśmy nasze leśne zdobycze w rękach. Po pewnym czasie każdy z nas nieco zmarzł, więc wróciliśmy do przedszkola na ciepły obiad.

 

----------------     

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY "Narysuj mi hymn"

    26 listopada, w Szkole Podstawowej w Łysinach podsumowano projekt “Narysuj mi hymn”, który polegał na przygotowaniu pracy plastycznej ilustrującej albo refren, albo zwrotkę “Mazurka Dąbrowskiego”. W konkursie uczestniczyli uczniowie z 9 szkół z gminy Wschowa. Uczennica naszej szkoły, Wiktoria Przydróżna zdobyła II miejsce! Serdecznie gratulujemy!

Konkurs  przeprowadziła w naszej szkole p. Elżbieta Skorupińska, a udział wzięli w nim także uczniowie: K. Mokrogulski, V. Kurkiewicz, J. Huber, K. Mulkowski, D. Nawrot, M. Brenienek.

   

praca Wiktorii Przydróżnej praca Wiktorii Przydróżnej

----------------     

KONKURS "ZWIERZAKOLUBNI" - ETAP SZKOLNY

24 listopada 2014 rozstrzygnięto konkurs pt. Zwierzakolubni. . Nagroda specjalna – Mateusz Strojwąs – praca została przesłana na ogólnopolski konkurs.

Oddział przedszkolny:

1 miejsce   Jagoda Klecha

2 miejsce    Ala i Iza Brenienek

3 miejsce    Zosia i Ania Filipek

 Punkt przedszkolny

1 miejsce Natalia Hewusz

2 miejsce Gosia i Marysia Staśkiewicz

3 miejsce Bartosz Klecha

 

----------------     

PLUSZOWE   MISIE   ODWIEDZIŁY    NASZE     PRZEDSZKOLE - 25.11.2014r. 

    25.listopada 2014 roku w naszym przedszkolu po raz drugi obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko w tym dniu przyszło z pluszowym przyjacielem. Odwiedziły nas misie duże, małe, puchate, kolorowe. Zabawy zaczęły się od poznania naszych „gości”, którzy mieli bardzo interesujące imiona. Oczywiście panie zadbały o to, żeby dzieci posiadały jak najwięcej wiadomości o swoich ulubieńcach. Przekazały im informacje na temat życia i zwyczajów niedźwiedzi brunatnych oraz zapoznały z historią pluszowego misia oraz jego imieniem „Tedy” Uroczystość rozpoczęła się od zabawy przy piosence jedna łapka, druga łapka Po czym rozpoczęły się konkursy: - zbieranie wykałaczek kuchenną rękawicą. - zjadanie miodu z talerzyka bez użycia rąk - rysowanie portretu misia z zawiązanymi oczami Wszystkie zabawy zakończyły się wspólnym tańcem przy piosence Stary niedźwiedź. 

----------------     

PRZEDSTAWIENIE "WILK I ZAJĄC" - 20.11.2014r. 

 

 

----------------     

ANDRZEJKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

„Czary, mary, czary mary, aby wróżby się spełniały złóżmy dary”

    Tymi słowami w środę, 19 listopada rozpoczęliśmy zabawę andrzejkową dla przedszkolaków i ich rodziców. Wystrój Sali był bardzo tajemniczy, ponieważ w różnych miejscach znajdowały się zapalone lampiony, wykonane przez dzieci i pachnące kadzidełka. Nad głowami uczestników zabawy wisiały nietoperze, oraz złociste klucze. Dzieci zostały wprowadzone w andrzejkowy wieczór opowieścią o pewnej czarownicy, która napisała im listy z wróżbami, a dotarły one do nas dzięki nietoperzom. Każdy uczestnik na początku andrzejek wrzucił do pudełka swój dar- maleńki grosik, aby tym samym zapewnić sobie dobrą zabawę i pomyślne wróżby. Cała zabawa przeplatana była wspólnymi tańcami, które prowadzili zaproszeni harcerze. 

    Dzieci poznały najbardziej popularne wróżby m.in. lanie wosku, wróżby z butami. Odczytywanie znaków i przepowiedni wprowadziło wszystkich w tajemniczy nastrój. Cienie woskowych figurek pobudziły fantazje i wyobraźnie. Wspólną zabawę umilił nam poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszyscy radośnie, z pomyślnymi wróżbami na przyszłość rozeszliśmy się do domów.

 

 

 

----------------     

ZABAWA ANDRZEJKOWA - 15.11.2014r. 

 

 

----------------     

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY - 14.11.2014r. 

WYNIKI: 

I miejsce - Dariusz Drzewiecki kl. VI

II miejsce - Dominika Nawrot, Aleksandra Urbańska, Dawid Mocek kl. V

III miejsce - Izabela Nawrot kl. V

Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy. Konkurs w szkole przygotowała, zorganizowała i przeprowadziła pani Katarzyna Andrys. 

----------------     

„IX WSCHOWSKIE DNI RECYKLINGU 2014”-  KONKURS PLASTYCZNY

Szkoła nasza wzięła udział w zorganizowanych przez Spółkę Komunalną  we Wschowie Dniach Recyklingu. Uczennica Vanessa Kurkiewicz, wykonała pracę plastyczną pt. „Segreguję, więc zarabiam”. Podsumowanie konkursu odbyło się 29 października w Oczyszczalni Ścieków we Wschowie, gdzie otrzymała za udział drobną nagrodę w postaci przyborów malarskich. Konkurs przeprowadziła p. E. Skorupińska.

 

----------------     

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY

    23  października rozstrzygnięty został gminny konkurs plastyczny pt. „W świecie bohaterów książek Marii Kownackiej i Miry Jaworczakowej” zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną we  Wschowie.  Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas II i III szkół podstawowych miasta i gminy. Laureatką tego konkursu została Wiktoria Przydróżna, która na uroczystym podsumowaniu otrzymała zestaw  przyborów do malowania i pamiątkowy dyplom. Gratulacje!  W konkursie tym wzięli udział także uczniowie : Wiktoria Maćkowiak, Agata Urbaniak, Karolina Jędrzychowska.  Konkurs przeprowadziła p. Elżbieta Skorupińska.  

 

----------------     

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY  

    We wrześniu został zorganizowany i przeprowadzony przez p. E. Skorupińską konkurs plastyczny pt. „ Moc słów i obrazu dla wschowskiego zabytku - Kripplein Christi”.

WYNIKI: 

I m Dominika Nawrot

 II m. Ola Urbańska  

----------------     

SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY - 12.11.2014r. 

----------------     

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W SZKOLE 

 

----------------     

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

    Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego niezwykle uroczyście obchodziły Święto  Niepodległości. Dzieci z grupy starszej zaprezentowały patriotyczny program artystyczny dla swoich kolegów z młodszej grupy. Czcząc pamięć tamtych historycznych dni  przedszkolaki między innymi zaśpiewały Hymn Polski i wyrecytowały wiersz Władysława Bełza „Katechizm polskiego dziecka”. Obchody 11 listopada nauczyły dzieci szacunku do kraju ojczystego, symboli narodowych, a także rozwinęły poczucie przynależności narodowej. 

----------------     

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI WE WSCHOWIE - 11.11.2014r. 

11 listopada delegacja szkoły uczestniczyła w obchodach Dnia Niepodległości zorganizowanych przez UMiG  we Wschowie. 

----------------     

    BIEG NIEPODLEGŁOŚCI - 09.11.2014r. 

9 listopada reprezentacja szkoły wzięła udział  w organizowanych przez CKiR we Wschowie Biegu Niepodległości. W kategorii klas trzecich i młodszych dziewcząt III miejsce zajęła Julia Huber. W kategorii klas trzecich i młodszych chłopców I miejsce zajął Adrian Konradowski. W kategorii klas szóstych i młodszych chłopców II miejsce zdobył Michał Kubicki. Gratulujemy! 

 

 

----------------     

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR TYMBARKA - 07.11.2014r. 

7 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Lginiu wzięli udział w eliminacjach powiatowych w piłce nożnej klas piątych i młodszych o puchar TYMBARKA. Zawody odbyły się na boisku piłkarskim w OSiR we Wschowie. Drużyna dziewcząt w składzie:  Aleksandra Urbańska, Daria Mocek, Izabela Nawrot, Dominika Nawrot, Julia Huber, Vanessa Kurkiewicz, Wiktoria Przydróżna, Paulina Strojwąs  zajęła IV miejsce. Drużyna chłopców w składzie: Dawid Mocek, Szymon Pawlus, Amadeusz Wrąbel, Marcel Brenienek, Adam Matysiak, Olaf Kusyk zajęła III miejsce w swojej grupie. 

----------------   

OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES MATEMATYKA.PLUS - 07.11.2014

    7 listopada  w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES MATEMATYKA.PLUS - edycja  22. Wzięło w nim udział 13 uczniów: Julia Huber , Vanessa Kurkiewicz, Jarosław Bałut, Adrian Konradowski, Olaf Kusyk, Patrycja Pacukiewicz, Marcel Brenienek, Amadeusz Wrąbel, Dominika Nawrot, Aleksandra Urbańska, Dawid Mocek, Dariusz Drzewiecki, Dawid Grzelczak. Czekamy na wyniki.  Konkurs w szkole zorganizowała i przeprowadziła p.Katarzyna Andrys.  

----------------   

SZKOLNY KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO - 07.11.2014r. 

----------------     

SZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY - 06.11.2014r. 

----------------     

PRZEDSTAWIENIE "PIĘKNA I BESTIA" - 05.11.2014r.

               5 listopada dzieci ze starszej grupy przedszkolnej postanowiły zrobić niespodziankę dla swoich kolegów z młodszej grupy . Przygotowały przedstawienie pod tytułem „Piękna i Bestia”. Starszaki  wykonały według własnego pomysłu scenę z klocków i dekoracje oraz same ułożyły teksty do mówienia na scenie. Maluszki uważnie słuchały  i oglądały  aktorów  na scenie, a po skończonym przedstawieniu głośno biły brawo. 

----------------     

SZKOLNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO - 05.11.2014r. 

WYNIKI

I miejsce – Dawid Mocek, kl. V

II miejsce – Michał Kubicki, kl. VI

III miejsce – Aleksandra Urbańska, kl. V, Izabela Nawrot, kl. V

IV miejsce – Dariusz Drzewiecki, kl. VI

Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy. Konkurs w szkole przygotowała, zorganizowała i przeprowadziła pani Anna Brychcy.  

----------------