PAŹDZIERNIK  2014/2015

----------------     

ODWAŻNE PRZEDSZKOLAKI

    "My się duchów nie boimy" -  pod tym hasłem 31października  dzieci z naszego  przedszkola wzięły udział w zajęciach mających na celu przełamanie u dzieci lęku, strachu przed dziwnymi dźwiękami, ciemnością oraz pozostaniem samemu w swoim pokoju. Zajęcie przeprowadziła pani Beata Brodzińska-Mokrogulska. 

   

----------------     

WYCIECZKA DO LESZNA NA BASEN - 28.10.2014r. 

    28 października uczniowie naszej szkoły pod opieką pana dyrektora Tomasza Andrysa i pani Katarzyny Andrys pojechali na wycieczkę do Leszna. W programie był dwugodzinny pobyt na basenie. Wszyscy świetnie się bawili i zadowoleni wrócili do domu. Wyjazd zorganizowała pani Katarzyna Andrys. 

----------------     

ZBIERAMY MAKULATURĘ

    W bieżącym roku szkolnym wznowiono akcję zbierania makulatury. Prosimy  wszystkie dzieci oraz uczniów naszej szkoły  o dostarczanie starych niepotrzebnych książek, zeszytów, gazet do punktu przedszkolnego do pani Beaty Brodzińskiej – Mokrogulskiej. Pieniądze  uzyskane ze sprzedaży makulatury zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby. 

----------------   

KÓŁKO MATEMATYCZNE

Uczniowie klasy 6 pilnie pracują podczas zajęć kółka matematycznego prowadzonego przez panią Katarzynę Andrys. 

  

----------------     

KONCERT

----------------     

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

----------------     

ŚLUBOWANIE  PIERWSZOKLASISTÓW - 13.10.2014r.

     13 października w Szkole Podstawowej w Lginiu miało miejsce niezwykłe wydarzenie – Ślubowanie pierwszoklasistów.  Do tego dnia dzieci przygotowywały się od kilkunastu dni, by wszystkim udowodnić, że nie są już przedszkolakami. Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu i deklamacji. Następnie na pierwszoklasistów  czekał  do wypicia „eliksir wiedzy i umiejętności”, uroczyste ślubowanie oraz pasowanie. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz prezenty od starszych kolegów i koleżanek. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości wszyscy uczniowie z klasy I oraz II i III udali się na zabawę taneczną oraz słodki poczęstunek.  

 

 

 

 

 

----------------             

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W PRZEDSZKOLU-09.10.2014

    8  października  2014r.  w punkcie przedszkolnym i oddziale odbyły się zabawy z okazji "Święta Pieczonego Ziemniaka".    Głównym celem tej  imprezy było stworzenie okazji do nawiązania lepszych, rówieśniczych  kontaktów dzieci z obu grup i wywołanie radości ze wspólnych zabaw.  Przedszkolaki wysłuchały bajki pt. Jak to z pieczonym ziemniakiem było. Dowiedziały się, że na ziemniaki można powiedzieć: kartofle, pyry, gargule. Następnie porównywały i opisywały wygląd ziemniaka,  a także rozwijały swoją wyobraźnię ponieważ musiały dokończyć zdanie -  Mój  ziemniak podobny jest do….

Dzieci wzięły udział w różnych konkurencjach sportowo – kartoflanych. Na koniec zrobiły kartoflanego jeża i obrazki z kartoflanych pieczątek.

        Główną i największą atrakcją było rozpalone ognisko, gdzie upieczono ziemniaczki. Wszyscy zgromadzeni mieli okazję spróbować pieczonego ziemniaka. Były bardzo pyszne.

Panie Beata Brodzińska – Mokrogulska i pani Wanda Karasińska dziękują: M. Hewusz, A. Krzak, E. Tkacz, A.Staśkiewicz oraz B. Kusyk za wspaniałe pieczone ziemniaczki, pani I. Filipek za dostarczenie  drewna i garguli!! 

 

 

----------------   

UDANE GRZYBOBRANIE PRZEDSZKOLAKÓW - 02.10.2014r.

    Z koszyczkami w rączkach i w dobrym humorze  dzieci z przedszkola wraz ze swoimi paniami wybrały się na grzyby. Pogoda była idealna: świeciło słoneczko, pachniało lasem i grzybkami. Przedszkolaki  utrwaliły,  jakie grzyby można zbierać, a które należy omijać, gdyż są trujące. Kolejną atrakcją było oglądanie mrowiska i pracujących mrówek. Dzieci poznały także zasady zachowania się w lesie. Grzybobranie bardzo się udało, każde dziecko znalazło dużo grzybów. Po powrocie do przedszkola powstały w salach piękne kąciki przyrody.  

   

----------------   

PRZEDSZKOLAKI W RATUSZU - 01.10.2014r.

    W poniedziałek 1 października dzieci z Oddziału Przedszkolnego brały  udział w spotkaniu „Przedszkolaki w Ratuszu” organizowane przez Samorządowe Przedszkole nr 3 we Wschowie. Z samego rana delegacje dzieci z przedszkoli spotkały się z „włodarzami” miasta w sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy Wschowa. W spotkaniu uczestniczył burmistrz , pan Krzysztof Grabka, naczelnik Wydziału Spraw Organizacyjnych i Społecznych, pan Wojciech Kuryłło, dyrektor wschowskiego Centrum Kultury i Rekreacji, pan Piotr Chałupka, oraz radni, pani Hanna Knaflewska - Walkowiak i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, pan Włodzimierz Drzewiecki .Wszyscy zgromadzenie obejrzeli fragmenty nagrania z pobytu dzieci na Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka w Łodzi, a zaproszeni dorośli odpowiadali na pytania dzieci, rozwiązywali zadania matematyczne oraz mieli okazję posmakować kilku dań przedszkolnych, takich jak kaszka manna z sokiem, kisiel, budyń, czy owsianka. Dorośli jedli zdrowe przedszkolne jedzonko, a przedszkolaki objadały się cukierkami. Dzieci otrzymały od Pana Burmistrza prezent w postaci biletów na udział w zabawach i konkursach "Wesołej Wróżki" ze Świata Magii Apollino, które odbyły się w sali OSiR. Na zakończenie spotkania pan Burmistrz oraz pan Kuryłło zaprosili dzieci do swoich gabinetów. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, kolejne już za rok w ramach obchodów Dnia Przedszkolaka. 

 

 

----------------