WRZESIEŃ 2014/2015 

    ----------------     

    WIDOWISKO TEATRALNE "JAK RUMCAJS CYPISKA URATOWAŁ" - 29.09.2014r. 

W dniu 29 września, w CKiR przedszkolaki i uczniowie klas I – III obejrzały widowisko teatralne pt. „ Jak Rumcajs Cypiska uratował” wystawione przez Narodowy Teatr Edukacyjny im A. Mickiewicza we Wrocławiu. Aktorzy w udany sposób przypomnieli młodym widzom jedną z bajek dzieciństwa rodziców, w której jasno i czytelnie zawarte są nieprzemijające wartości wychowawczo – edukacyjne.

----------------

DYSKOTEKA SZKOLNA Z OKAZJI DNIA CHŁOPCA

----------------  

ZEBRANIE RODZICIELSKIE - 24.09.2014R. 

----------------

„ TURYSTO – SZANUJ ŚRODOWISKO!”

  Pod takim właśnie hasłem przebiegała tegoroczna akcja „ Sprzątanie Świata – Polska 2014”, w której tradycyjnie już, uczniowie z naszej szkoły brali udział. Sprzątaliśmy pobliski las, w którym znajdowaliśmy różnego rodzaju śmieci. Pogoda nam dopisała – było bardzo słonecznie i ciepło. Uzbieraliśmy kilka worków różnych odpadów.  Wszyscy wróciliśmy zadowoleni, że po raz kolejny mogliśmy ratować przyrodę. Pamiętajmy - zawsze we wrześniu sprzątamy świat, ale o przyrodę musimy dbać przez cały rok!!!

 

----------------     

DZIECI Z PRZEDSZKOLA ŻEGNAJĄ LATO – WITAJĄ NADCHODZĄCĄ JESIEŃ - 22.09.2014r.

    22 września 2014 w sali gimnastycznej spotkały się dwie grupy przedszkolne. Celem spotkania było utrwalenie wiadomości o dwóch porach roku – lecie i jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Dzieci pożegnały lato i wyruszyły samolotem po panią Jesień. Niestety jeszcze jej nie spotkały, ale Pani Jesień zostawiła  ukryte listy, które dzieci musiały odszukać. Były w nich zagadki – dary pani Jesieni.  Program został przygotowany i przeprowadzony przez panie:

Beatę Brodzińską – Mokrogulską i panią Wandę Karasińską . Dziękujemy Rodzicom za przebranie dzieci.

   

 

 

 

----------------     

WIZYTA PRZEDSTAWICIELA STRAŻY MIEJSKIEJ - 18.09.2014r. 

   11 września 2014 uczniowie pierwszej klasy wzięli udział w zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa komunikacyjnego, które przeprowadził Komendant Straży Miejskiej we Wschowie - Witold Skorupiński.  W trakcie spotkania dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami ruchu drogowego.  Dzieci i młodzież wzrastają dziś w społeczeństwie zmotoryzowanym i w związku z tym muszą być przygotowane na wszelkie wynikające z tego zagrożenia. Dlatego nauka właściwego zachowania w ruchu drogowym, to dla nich nie tylko poszerzanie wiadomości o otaczającym świecie, ale i pomoc, która może uratować życie.

 Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i miłej atmosferze. Na zakończenie dzieci dostały upominki - opaski odblaskowe oraz kolorowanki.

----------------     

PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU

                Pierwsze dni września upłynęły w naszym przedszkolu na wspólnym poznawaniu się oraz zapoznaniu z najbliższym otoczeniem. Maluszki bardzo szybko przestały płakać i chętnie biorą udział w zajęciach dydaktycznych. Starsze dzieci przypomniały sobie o panujących w grupach zasadach i zwyczajach. Ochoczo wykonują zadania w swoich nowych książkach. Kiedy dzieci zgłodnieją czeka na nich, w szkolnej stołówce p. kucharka z ciepłą zupką. Dzięki sprzyjającej pogodzie przedszkolaki dużo czasu spędzają na placu zabaw.

   

----------------     

WIZYTA DZIELNICOWEGO W SZKOLE I PRZEDSZKOLU - 08.09.2014r. 

----------------     

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

1 września 2014r. 

----------------